Mēs šobrīd strādājam: visās Latvijas pilsētās un reģionos
Geologiska-izpete

Ģeoloģiskā izpēte

Visbiežākais iemesls, kāpēc klienti pasūta ģeoloģiskās izpētes pakalpojumus, ir gatavojoties projektēt un būvēt ēku konkrētā gruntsgabalā. Ģeoloģisko izpēti veic arī karjeru un derīgo izrakteņu ieguves vietu analīzei. Udensjums.lv varat pieteikt visu veidu ģeoloģisko izpēti!

 

Kas ir ģeoloģiskā izpēte?

 

Ģeoloģiskā izpēte ir ģeoloģisko un inženiertehnisko pētījumu komplekss, ko izmanto būvju  

projektēšanā, karjeru un derīgo izrakteņu ieguves vietu izpētē.  

 

Kāpēc nepieciešama ģeoloģiskā izpēte?

 

Ģeoloģiskā izpēte ir nepieciešama, lai būves pamatus varētu projektēt drošus un ekonomiskus. Gadījumos, kad ģeoloģisko izpēti veic karjeru un derīgo izrakteņu ieguves vietās, šīs analīzes parāda, cik konkrētā vieta ir atbilstoša ieplānotajai darbībai.

 

Kāpēc ģeoloģiskā izpēte nepieciešama pirms būvniecības?

 

Ģeoloģiskā izpēte pirms būvniecības ir nepieciešama, lai noskaidrotu gruntsgabala piemērotību ieplānotajai apbūvei.

 

Mūsdienās gandrīz ikviens izvēlas veikt ģeoloģisko izpēti pirms tam, kā sāk projektēt un būvēt ēku.  Jo,  nevar noliegt, ka būvēt ēku apbūves gabalā bez ģeoloģiskās izpētes var sanākt ļoti dārgi – ja mainīgās grunts dēļ mājas pamati zaudēs balstu, ēka sašķiebsies vai pat radīsies nopietnas plaisas, kas līdzinās ēkas pārlūšanai uz pusēm. Otra versija – neizpētītā gruntsgabalā ēka var sākt grimt, un arī šādas situācijas novēršana prasa lielus ieguldījumus. Par laimi, mūsdienās vairums cilvēku izvēlas veikt ģeoloģisko izpēti un tikai tad ieguldīt naudu būvniecībā!